درباره ما

صنایع دستی هر کشوری با توجه به شرایط جغرافیایی، فرهنگی، اجتماعی و نیازهای مادی و معنوی اقوام مختلف آن کشور بوجود آمده و معمولا جلوه های گوناگون و متنوعی را پدیدار کرده است. در ایران نیز اقوام و هنرمندان بسیاری در ایجاد و ابداع اثر هنری به خاطرات قومی، باورهای دینی، طبیعت بکر و چشم اندازهای زیبای اطراف خود توجه نموده و از آن ها به عنوان دستمایه ای برای کارهای خود بهره جسته اند. به طور مثال عشایر ایران با توجه به سبک زندگی خود که هر سال دو بار کوچ می کردند و باید وسایل سبک تولید می کردند به بافت گلیم های مختلف سوزنی، ورنی، شیرکی پیچ و قشقایی روی آوردند که هم نسبت به فرش سبک تر هستند و هم نقشه بافت گلیم ها به صورت ذهنی شکل میگیرد و نقشه ندارند و بنابراین هر کدام گلیمی منحصر به فرد هستند.

احیای این صنایع و زنده نگه داشتن هنرهایی که بعضا به فراموشی سپرده شده اند، هدفی است که ما در سایت آرت آذین دنبال می کنیم و با راه اندازی این سایت در سال ۱۳۹۸ گام های محکم واستواری برای تحقق آن برخواهیم داشت.

همچنین بسیاری از کارگاه های کوچک و هنرمندان ایرانی که مشغول تولید محصولات صنایع دستی و دکوراسیون هستند، زمان و وقت شناسایی بازار و هدف گذاری برای نیل به نیازهای بازار و مشتری ها را ندارند و در نتیجه بعضا دچار رکود شده و به سختی روزگار می گذرانند و در ضمن زنان سرپرست خانوار که بچه های کوچک دارند و نمیتوانند کودکان خود را تنها در خانه گذاشته و برای کار و کسب درآمد به بیرون از منزل بروند، نیازمند کارهای خانگی با درآمد خوب هستند.

سایت آرت آذین با هدف حمایت از کارگاه های کوچک و آموزش و کارآفرینی برای زنان سرپرست خانوار که بدنبال درآمدزایی از محصولات تولیدی کارهای خانگی هستند وکمک به بازاریابی آنها و ایجاد بازار مناسب این محصولات آغاز به کار نموده است.

امید است که به یاری خداوند متعال بتوانیم قدمی هر چند کوچک در این حوزه برداشته و موجب پیشرفت و رشد کشور عزیزمان ایران باشیم.

حمایت از کالای ایرانی بیایید چرخه را بچرخانیم